...

Hotelowy tydzień Ziemi 2021 okiem Green Officera Hotelarza

hotelowy dzień ziemi

Dzień Ziemi, obchodzony 22kwietnia to idealny moment, by mówić o przyrodzie, o możliwościach, o naszych działaniach, o Planecie.

Dlatego razem z inspektorem hotelowym Karolem Weberem postanowiliśmy zorganizować akcję dla naszej branży. I choć moment dla hoteli nie jest przychylny, bo większość obiektów jest zamknięta lub pracuje w bardzo ograniczonym zakresie, to pomyśleliśmy, że dzielenie się takimi pozytywnymi elementami, jak pomoc Ziemi, wolontariat, otaczanie się przyrodą, może się przydać nam wszystkim.

Akcja trwała tydzień, od poniedziałku 19-tego kwietnia do niedzieli 25tego. Włączyło się do niej wielu hotelarzy, przyszłych hotelarzy, sympatyków i partnerów w hotelarstwie.

 

 

Wśród imprez towarzyszących odbył się panel dyskusyjny na żywo w telewizji HoReCaTV, którego tematem było ekologiczne hotelarstwo „Hotel ekologiczny. Czy to się opłaca?”, którego byłam gościem. Wiedzą i doświadczeniami dzieliłyśmy się razem z Katarzyną Gubałą – ekspertką kuchni roślinnej i zagadnień zero waste oraz Joanną Szpak – specjalistką ds. marketingu w hotelu Arłamów. Rozmowę prowadził Karol Weber wraz z redaktorem Rafałem Krzyckim.

Transmisję z wydarzenia można obejrzeć TU.

Dodatkowo odbyło się spotkanie z prawie 200 uczniami szkół średnich, którym opowiadałam na temat Hotelarstwa Zero Waste.

UCZESTNICY

Do wyzwania dołączyło się wiele hoteli. Wśród tych, którzy hasztagiem #hotelowytydzieńZiemi2021 oznaczali swoje posty były między innymi:

Gwiazda Morza Resort Spa&Sport,

Apartamenty Bema,

Hotel Grand Ascot,

Hotel Nowa Ski Karpacz,

Green Mountain Hotel,

Hotel Podklasztorze,

Medical Spa Hotel Lawendowe,

Termy, Hotel Krasicki Resort & Spa,

Osada Śnieżka,

Hotelowy Tydzień Ziemi

SPRZĄTALIŚMY TERENY LEŚNE

SADZILIŚMY DRZEWA I KRZEWY

DBALIŚMY O ZIELEŃ

DZIELILIŚMY SIĘ PRAKTYKĄ I POMYSŁAMI

OPOWIADALIŚMY O OTACZAJĄCEJ NAS PRZYRODZIE

#RAZEMMOŻEMYWIĘCEJ

NIE TYLKO HOTELE

Prócz hoteli do akcji #hotelowytydzieńZiemi2021 dołączyli także przyszli hotelarze tworząc wyzwanie dla kolejno nominowanych szkół. W ramach wyzwania w ciągu 48 godzin trzeba było posadzić drzewo na terenie szkolnym! Inicjatorem akcji była Małopolska Szkoła Gościnności, a wiele szkół, nie tylko tych związanych z hotelarstwem włączyło się do wyzwania:

Do akcji #hotelowytydzieńZiemi2021 wzięły między innymi takie szkoły kształcące przyszłych hotelarzy jak:

ZSPKłanino

ZSP im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej

Zespół Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku

Klub Uczniowski w ZSE Olsztyn

Zespół Szkół Rolniczych im. mjr Henryka Dobrzańskiego-Hubala w Sokółce

Neo TM School

Nominacje do sadzenia drzew otrzymały także szkoły podstawowe.

Również sympatycy, doradcy i partnerzy hotelowi kibicowali hotelarzom i opowiadali o swoich zielonych doświadczeniach i działaniach, między innymi:

Bidroom

Druki Hotelowe

Ada Cosmetics

Wenia Hotelarz

ZA ROK KOLEJNA EDYCJA

Jeszcze więcej na temat tego co się działo, kto dołączył się do akcji i jak działał można przeczytać na blogu Inspektora Hotelowego.

Nasza akcja była spontaniczna i zorganizowana w czasie lockdownu, mimo to jednak odzew ze strony hoteli był naprawdę znaczny. Padły nawet pytania o o kolejną edycję. Oczywiście, że będziemy kontynuować!

Wszyscy liczymy na to, że czasy będą bardziej przychylne dla hotelarstwa i więcej hoteli będzie mogło włączyć się do akcji. Szykujmy wyzwania na przyszły rok

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.