Usługi ESG
Audyt Gospodarki Obiegu Zamkniętego
Audyt Gospodarki Obiegu Zamkniętego to kompleksowa analiza procesów produkcyjnych organizacji pod kątem zgodności z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego. Pozwala zidentyfikować obszary, w których można zoptymalizować zużycie surowców, zmniejszyć ilość odpadów oraz obniżyć koszty produkcji. Audyt GOZ dostarcza niezbędnych informacji i wskazówek jak firma może przyczynić się do ochrony środowiska i jednocześnie zwiększyć swoją konkurencyjność.
Obliczenia śladu węglowego organizacji
Ślad węglowy to całkowita suma emisji gazów cieplarnianych wywołanych bezpośrednio lub pośrednio przez daną osobę, organizację, wydarzenie lub produkt. Analiza śladu węglowego pozwoli na identyfikację źródeł emisji i ustalenie celów redukcyjnych. To natomiast przekłada się na optymalizację kosztów, np. dzięki zwiększeniu efektywności energetycznej. Obliczenie śladu węglowego to pierwszy krok do raportowania zrównoważonego rozwoju.
Strategia ESG w hotelu
Strategia ESG (Environmental, Social, Governance) w hotelu to kompleksowy plan działań, który ma na celu integrację zasad zrównoważonego rozwoju z codziennym funkcjonowaniem obiektu. Podstawą do tego jest badanie istotności, ankieta z interesariuszami, a zwieńczeniem – warsztat w którym pracownicy, jako osoby, które najlepiej znają specyfikę obiektu, decydują o celach i możliwych rozwiązaniach do wdrożenia ich w życie.
Audyt gospodarowania odpadami w organizacji
Audyt gospodarowania odpadami w organizacji to zebranie informacji na temat odpadów wewnątrz organizacji lub w ramach miejscowości pozwala na poznanie przyczyn generowania odpadów, blokad związanych z segregacją i potencjału stworzenia strategii gospodarowania odpadami. Pogłębione wywiady z pracownikami, zarządem, konsumentami, a w przypadku miast – mieszkańcami, dają pełen obraz przepływu strumienia odpadów. Efektem pracy jest raport pełen praktycznych rozwiązań, usprawniających procesy i redukujących koszty.
Raportowanie Zrównoważonego Rozwoju zgodnie z CSRD
Raportowanie Zrównoważonego Rozwoju to nowa rzeczywistość przedsiębiorstw w Polsce. Coraz mniejsze firmy będą zobowiązane do ujawniania informacji dotyczących kwestii ESG – środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego w firmie. Raportowanie wymaga pracy na stworzeniem strategii firmy, wiedzy na temat wymagań, organizacji procesu zbierania danych i pełnej koordynacji wszystkich działów w firmie.
Polityka Zielonego Biura - Green Office Policy
Polityka Zielonego Biura to dokument, który określa zasady i cele związane z ochroną środowiska w miejscu pracy. Jej wdrożenie przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu działalności biura na planetę, poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach i zwiększenia świadomości ekologicznej wśród pracowników. Kolejne kroki analizy pozwalają wyznaczyć cele, stworzyć kompleksowy plan działania oraz krok po kroku przekształci biuro w bardziej zrównoważoną przestrzeń.
Współpraca z urzędami przy wnioskach dotacyjnych związanych z ekologią
Konstruowanie i prowadzenie projektów ekologicznych następującym zakresie: pikniki ekologiczne, warsztaty dla mieszkańców o tematyce środowiskowej, audyt organizacyjny urzędu, audyt gospodarowania odpadami w mieście, przygotowanie materiałów edukacyjnych dla mieszkańców, analiza świadomości klimatycznej, rekomendacje dotyczące dobrych praktyk ekologicznych.
Doradztwo Klimatyczne
- szkolenie o klimacie dla doradców klimatycznych -
Program – Doradztwo Klimatyczne – ma na celu świadczenie usług konsultacyjno-doradczych polegających na wspieraniu mieszkańców, instytucji oraz przedsiębiorców w podejmowaniu działań sprzyjających osiągnięciu neutralności klimatycznej, poprawy efektywności energetycznej oraz przystosowaniu się do zmian klimatu i zapobieganiu ryzyku związanemu z klęskami żywiołowymi i katastrofami. Szkolenia dają szeroką wiedzę klimatyczną (energia, woda, bioróżnorodność, odpady itp) oraz uczą jak zachęcić odbiorców do działania.