...

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać do … Świnoujścia?

Portal Booking.com przeprowadził badania na 22 tysiącach podróżujących oraz 180 milionach zweryfikowanych recenzji gości aby zidentyfikować kluczowe trendy w podróżach, których możemy spodziewać się w najbliższym roku i w latach późniejszych.

Wśród oczekiwań podróżników na 2020 rok Booking.com wymienia miedzy innymi zapotrzebowanie na nowe, szybsze, ułatwiające życie technologie, większą możliwość podróżowania z czworonogami, plany częstszych spontanicznych podróży, wypadów bogatszych w doświadczenia i potrzebę posiadania wszystkiego blisko na wyciągnięcie ręki.

Top Booking celów podróży

Wśród oczekiwań podróżników na 2020 rok Booking.com wymienia miedzy innymi zapotrzebowanie na nowe, szybsze, ułatwiające życie technologie, większą możliwość podróżowania z czworonogami, plany częstszych spontanicznych podróży, wypadów bogatszych w doświadczenia i potrzebę posiadania wszystkiego blisko na wyciągnięcie ręki.

Podróżowanie ekologiczne

Trendem mocno przybierającym na sile jest ekologia. I to we wszystkich aspektach podróżowania – w wyborach destynacji, środków transportu i miejsc noclegowych. Booking.com opisuje to jako wkraczanie nie tylko w nowy rok, ale też i w nową dekadę rosnącego poczucia odpowiedzialności.

I tak na przykład 49% podróżnych planuje wybrać wolniejsze środki transportu, aby zmniejszyć ich wpływ na środowisko. Ma to związek z buntem przeciwko dzisiejszemu szybkiemu życiu (a dokładnie tzw #FOMO, czyli strachem przed przeoczeniem). W 2020r podróżowanie będzie zatem w trybie Slo-MO – wolniejsze i bardziej skoncentrowane na samej podróży.

swinoujscie

Kluczowe też staje się miejsce docelowe. Według badań Booking.com ponad 50% podróżników w 2020r chce wybrać inne destynacje, niż te najczęściej oblegane. Wiąże się to z coraz większą świadomością zjawiska overtourismu, oznaczającym stan dużej liczby przyjezdnych w jednym miejscu w jednym czasie, co powoduje niechęć mieszkańców danego miejsca. Przeludnione turystami miasta nakładają nawet na odwiedzających specjalne opłaty za wstęp. Mimo to liczba turystów stale rośnie.

Miasto drugiego wyboru

Turysta z 2020 roku będzie już bardziej świadomy. Został on nazwany przez Booking „Podróżnikiem Miasta Drugiego Wyboru”. Nie odwiedzi Wieży Eiffla, Koloseum i Taj Mahal, lecz poszukiwać będzie innych alternatywnych miejsc. 54% badanych (a 56% z tej liczny to ludzie młodzi między 18-tym a 25tym rokiem życia) deklaruje, że chce wziąć czynny udział w zmniejszeniu overtourismu. Globroterzy wskazują na potrzebę posiadania aplikacji lub strony internetowej, które sugerowałaby jakie destynacje wybrać zamiennie, by nie szkodzić, a wręcz przeciwnie móc wspierać lokalną społeczność.

I tu miła niespodzianka – wśród 10-ciu najpopularniejszych TOP 2020 „Miast Drugiego Wyboru” na świecie pojawiło się Świnoujście. Figuruje ono na liście tuż obok Jodhpur w Indiach, Erywań – stolicy Armenii, oraz Ninh Binh w Wietnamie.

A zatem hotele w Świnoujściu – bądźcie gotowe! Bo może by tak rzucić wszystko i wyjechać do Świnoujścia? 

Zdjęcie ze strony: https://travelpredictions2020.com/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.