...

Katalog dobrych eko praktyk w hotelach

Przedstawiam Państwu pierwszy w Polsce katalog dobrych eko praktyk w hotelach. Zaprezentowane tu zostały ekohotele, które podejmują działania na rzecz ochrony środowiska.


Do realizacji tego raportu włączyły się hotele z całej Polski. Podzieliły się one swoimi pomysłami na zrównoważone rozwiązania. Wśród nich były: Hotel Aquarion, Hotel Arłamów, Centuria Hotel&Natural SPA, Cukrownia Żnin, DoubleTree by Hilton Wroclaw, Hotel Echo w Cedzynie, Hotel Konradówka Wellness&Spa, Folwark Łękuk, Merci Boutique Hotel, Hotel Natura Mazur Resort & Conference Warchały, NYX Hotel Warsaw, Przy Termach – Domki Pokoje Apartamenty, Scandic Gdańsk, Sheraton Sopot Hotel, Sofitel Warsaw Victoria, Stradonia Serviced Apartments, Talaria Resort&SPA. 

Warunkiem pojawienia się w publikacji jest wdrożenie w hotelu co najmniej pięciu rozwiązań przyjaznych środowisku. Obiekty, które mogą pochwalić się większa ilością działań ekologicznych – wybierały pięć z nich, które uznały za najbardziej warte ogłoszenia światu.


Pracując z hotelami w Polsce widzę, że to co robią obiekty nie jest jedynie ukierunkowane na powierzchowną zmianę. W wielu hotelach spotkałam się z przemyślanymi działaniami takimi jak: strategia zrównoważonego rozwoju, rozplanowanie działań w czasie i ciągła praca nad szukaniem rozwiązań oraz doskonaleniem pracowników i lokalnych społeczności.


By dowiedzieć się, co dokładnie hotele robią dla Ziemi – warto odwiedzić strony internetowe obiektów hotelowych. 

A najlepiej przekonać się o tym osobiście 😉


Zapraszam do lektury!     

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.