...

Merry Eko Christmas – czyli garść pomysłów na święta w pracy

eko święta
Przygotowania do świąt idą pełną parą. Ulice ozdobione są światełkami, kolorowe choinki rosną jak grzyby po deszczu, centra handlowe pękają w szwach. Trwa wyjątkowy czas, w którym składamy sobie życzenia wszystkiego, co najlepsze. W te święta warto pochylić się też nad życzeniami dla świata. A nawet iść krok dalej – nie pozostawać w sferze życzeń, lecz przejść od razu do czynów. Co zatem zrobić, by spotkanie świąteczne w pracy było choć trochę bardziej eko? Oto garść pomysłów:
🎁
CHOINKA. Zamiast kupować świeżego drzewka – wypożycz lub zróbcie z tego co jest pod ręką – mogą wyjść naprawdę całkiem kreatywne projekty. Na Litewski lotnisku pojawiła się choinka zbudowana z przedmiotów skonfiskowanych podczas odprawy – nożyczki, noże zapalniczki i scyzoryki. Dodatkową kwestią są ozdoby na choinkę. Może w tym roku zrezygnować z bombek i zrobić coś wspólnie z pracownikami – upiec ciasteczka z masy solnej, wykorzystać suszone pomarańcze i cytryny, użyć orzechów i lasek cynamonu albo popracować nad ozdobami z rolki po papierze i łańcuchem z pasków zużytego papieru.
🎁
PREZENTY. Zapakuj upominki ekologicznie, wykorzystaj używane już torebki na prezenty lub owinąć paczki w szary papier lub stare gazety. Da się z tego zrobić całkiem ciekawe dzieła.
🎁
JEDZENIE. W święta ma być na bogato, ale w duchu eko spróbujcie przygotować tylko tyle jedzenia, ile spodziewajcie się zjeść. Jeśli uważasz, ze zostanie – pomyśl zawczasu co zrobić z nadwyżką. Opcji jest kilka:
  • rozdaj pracownikom
  • zawieź do jadłodajni
  • sprzedaj na To Good To Go
🎁
TALERZE. Zwróć uwagę na czym będzie podawane jedzenie. Plastikowym naczyniom i sztućcom mówimy katechetyczne nie!
🎁
LAMPKI. Iluminacje świąteczne to ważny element dekoracji. By oszczędzać energię zapalaj je jednak tylko na wieczór, niech nie świecą się w ciągu dnia, gdy nie widać ich blasku i nocą, gdy nikt ich nie podziwia.
🎁
CHARYTATYWNIE. Pomyślcie o innych – święta to wspaniały czas, by organizować akcje charytatywne, dzielić się i troszczyć o tych, co są w gorszej sytuacji. Internet pęka w szwach od równego typu pomysłów gdzie i komu można pomóc w święta. Samodzielnie może to być wyzwanie, ale przy mobilizacji całej grupy pracowników można osiągnąć wspaniałe efekty!
🎁
UŚMIECHAJ SIĘ! Czy wiesz, że śmiech jest ekologiczny :). Ba! To najbardziej ekologiczny prezent wszech czasów. I niesamowicie energetycznie opłacalny! Świetnie się zwraca. A więc w te święta dziel się swoją pozytywnym podejściem! Wesołych Świąt!
eko święta

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.