...

Świadome hotelarstwo Conscious Hotels w Amsterdamie

conscious hotels
A gdyby zejść nieco z powagi faktu kryzysu klimatycznego i podejść do tematów środowiskowych z dystansem? Sieć hotelowa Conscious Hotels wychodzi do gości z lekkim ekologicznym przekazem w stylu „ECO SEXI. BIG SMILES”. Z przymrużeniem oka, nienachalnie i z wyobraźnią. Ale za to bardzo konsekwentnie i niesamowicie kreatywnie!

ECO SEXI. BIG SMILE.

Conscious Hotels to cztery ekologiczne hotele w Amsterdamie. Położone w zielonych lokalizacjach w pobliżu centrum miasta. Z własnym stylem i wystrojem wnętrz. Łączy je jedno – dbałość o naszą planetę w najmniejszym szczególe swojego działania.

ZASOBY

Zrównoważone podejście widoczne jest na każdym kroku. I tak na przykład wszystkie śmieci są segregowane, wykorzystywane ponownie lub sprasowywane, przez co ich ilość jest mniejsza. Zużycie wody jest ograniczane przez zastosowanie kranów i prysznicy oszczędzających wodę oraz wdzięczne informacje umieszczone w łazienkach. Prawdziwą petardą jest jednak odnawialna energia – częściowo uzyskiwana z paneli solarnych umieszczonych na dachach, a częściowo z własnej elektrowni wiatrowej, umiejscowionej w porcie w Amsterdamie. Te ostatnie rozwiązanie daje hotelom 100% własnej energii elektrycznej. Prócz tego, to co czyni sieć unikalną to fakt, że niemal wszystkie materiały, których używa się w hotelu, są certyfikowane, pod względem środowiskowym lub odpowiedzialności społecznej. Od ręczników po hotelową papeterię.

POKOJE

Pokoje w hotelach są funkcjonalne, czyste i nowoczesne. Ściany ozdobione są certyfikowanymi środowiskowo tapetami, z ekologicznym tuszem. Podłogi pokryte są dywanami wytwarzanymi w sposób cradle to cradle – czyli “od kołyski do kołyski”, co oznacza, że wszystkie materiały mogą zostać później ponownie wykorzystane. Różnorodność materiałów, z których powstały meble sieci hotelowej Conscious Hotels jest niesamowita. Pokoje hotelu Museum Square wyposażone są w meble wykonane z przetworzonej sprasowanej bawełny – a dokładnie ze zużytej pościeli i odzieży. Stoły jadalne wykonane są z przerobionych plastikowych butelek, a 100% biodegradowalne krzesła – z kukurydzy i buraków. W hotelu The Tire Station w restauracji i w pokojach znaleźć można natomiast stare krzesła szkolne. W tym samym hotelu łóżka są w pełni biodegradowalne lub w 100% nadające się do recyklingu. Cała pościel hotelowa wykonana jest z bawełny pochodzącej z certyfikowanych upraw, podobnie zresztą jak ubrania pracowników. Nawet materiał, z którego wykonane są zasłony, posiada specjalne poświadczenia ekologiczne. W pokojach używane są zaś przyjazne środowisku środki czystości, a kosmetyki dostępne są w większych dozownikach.

ZIELEŃ

Na dachu hotelu Condious Hotel Vondelpark, między dwiema częściami hotelu znajduje się ogród z polnymi kwiatami. Takie rozwiązanie stanowi warstwę izolacyjną – utrzymuje ciepło w hotelu zimą i chłód latem. Dodatkowo na dachu znajdują się też ule. W części gastronomicznej natomiast umiejscowiona jest się zielona ściana, która pozostaje zielona dzięki specjalnemu systemowi nawadniania. Zielone ściany, pokryte mchem pokrywają też wnętrza restauracji i sal konferencyjnych w hotelu The Tire Station. Tam też założony został ogródek, w którym kucharze mogą zbierać zioła i małe warzywa.

GASTRONOMIA

Także oferta gastronomiczna jest zrównoważona – przygotowywana z ekologicznych produktów w większości pochodzących z lokalnych źródeł. Śniadania w formie bufetu jest eko, oferują lokalne wegańskie, a nawet bezglutenowe dania. Wszystkie dania i napoje są w 100% organiczne.

MOBILNOŚĆ.

Jak przystało na ekologiczne hotele posiadają one własne stacje ładowania samochodów. Natomiast z ciekawostek – dla gości hotelowych dostępne są rowery, których stelaż jest wykonany ze starych ram rowerowych pochodzących z recyklingu.

FILOZOFIA

To tylko część rzeczy, które sprawiają, że hotele nazywają siebie świadomymi. Jak się można domyśleć – do współpracy dobierani są równie świadomi dostawcy – od pralni po firmę zaopatrującą w pamiątki. Hotele Conscious Hotes są zdecydowanie ekologiczne, ale przy tym nienachalne. Eko informacje przemycane są gościom z dystansem i humorem. W pokojach można znaleźć krótkie notki z prośbą o zakręcanie wody, o wyłączanie wtyczek, o ponownym użyciu ręczników. Sieć hotelowa nazywa swój styl “Eco-sexi”, jako połączenie zrównoważonej oferty z najlepszymi doświadczeniami gości. Styl ów jest wpleciony w strategię hoteli i widoczny od …pierwszego wejrzenia 😍 Eco-Sexy. Big Smiles. I jak? Zauroczeni?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.